Ardahan Belediyesi’nin Başarılı Başkanı Faruk DEMİR’in Yapmış Olduğu Hizmetler

“ARDAHAN TEK YÜREK OLDU”

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, Ardahan Üniversitesinde, YÖK Başkanı Prof. Dr. Sn. Erol Özvar’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıya katıldı.

Toplantıda; ARÜ bünyesinde Tarım ve Hayvancılık Araştırma Enstitüsü kurulması adına Üniversitemizin YÖK’e sunduğu projenin kabul edilmesi için tüm Ardahan tek yürek olup Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sn. Erol Özvar’a ricada bulundu.

“HER ŞEY ARDAHAN’IMIZ İÇİN”

Ayrıca: Aşık Şenlik Merkezi açılışı gerçekleşti.

BAŞKAN DEMİR, MECLİS ÜYELERİYLE BİRLİKTE ESNAF ZİYARETİ YAPTI

Belediye Başkanımız Faruk Demir, kent merkezinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Ziyarete Belediye Meclis Üyelerimiz Erdal Kara Gül Çal, Menekşe Pekmez ve Tahsin Bulut ile birim müdürleri yeni yıl öncesi Ardahan Esnafımızı ziyaret edip yeni yıllarını kutlayıp, bol kazançlar diledi. Yeni yılın hepimize yenilikler ve güzellikler getirmesini diliyoruz.

Her fırsatta esnaf ziyaretlerini sürdüren Belediye Başkanımız Faruk Demir,  esnafların önerilerini ve taleplerini yerinde tespit ediyor. Esnafla bir araya gelip sohbet ederek Ardahan’da yapılanlar ve yapılacaklar hakkında bilgi alışverişinde bulunan Başkan Demir, “Amacımız esnafımızla istişare etmek, fikir alışverişinde bulunarak sorunlarını dinleyip, Ardahan’ımız için yaptığımız çalışmalar ve yapacağımız projeleri bizzat anlatmak” dedi.

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ İŞ BAŞINDA!

Ardahan Belediyesi başlayan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarına başladı.

Ardahan’da yoğun kar yağışı etkili oldu. Kentteki kar yağışı sonrası harekete geçen ekiplerimiz günlük hayatın ve ulaşımın aksamaması için karla mücadele çalışması başlattı.

Ana ve ara arterler, kaldırım ve sokaklarda karla mücadele çalışması yapan ekipler, temizliğin ardından tuzlama çalışması yapmayı da ihmal etmedi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Faruk Demir: “Hemşerilerimizin mağdur olmamaları için azami gayreti gösteriyoruz. Kar yağışının ardından temizlik ekiplerimiz kar küreme çalışması başlattı. Ardından buzlanmalara karşı ana arterler ve rampalı yollara, araçların kayarak trafiği olumsuz etkilemesinin önüne geçebilmek için tuzlama ve kumlama çalışmaları başlattık” dedi.

TEHLİKE ARZ EDEN ÇATILARDAKİ BUZ KÜTLELERİ TEMİZLENİYOR.

Ardahan’da kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava, binalarda dev buz sarkıtları oluşturdu.

Kış aylarının en büyük tehlikelerinden birisi olan buz sarkıtları, Belediye Başkanımız Faruk Demir’in talimatıyla, Ardahan Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından önlemler alındıktan sonra temizleniyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında eksi derecelere düşmesi nedeniyle çatılarda oluşan ve tehlike arz eden buz sarkıtlarını temizlemek için yoğun mesai harcıyor.