Harran’ın Başarılı Belediye Başkanı Mahmut ÖZYAVUZ’un Yapmış Olduğu Bazı Hizmetler

BAŞKAN ÖZYAVUZ’UN HİZMET SEFERBERLİĞİ, BAHÇELİ’Yİ DE MUTLU ETTİ

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Buluşmada sıcak diyaloglar yaşanırken Bahçeli, Harran Belediyesi’nin %81,5 anket sonucu ile birinci olmasının çok sevindirici olduğunu belirtti.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir araya geldi. Başkan Özyavuz buluşmada Bahçeli’ye ilçede sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler verirken ikili arasında sıcak diyaloglar yaşandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’a; “Gel bakalım Mahmut Başkan. Harran ne âlemde?” diye sorarken, Başkan Özyavuz ise; “Efendim sizi çok özlüyoruz. Emrinizde ve izinizde, üretken belediyecilik anlayışı ile çığır açıyoruz. Cenab-ı Allah bizleri, bizlere gönül veren Harranlı hemşerilerimize karşı mahcup etmesin. Varlığınız daim, makamınız Ali olsun.” cevabını verdi.

Genel Başkan Bahçeli’de Şanlıurfa ve Harran’a selam göndererek “Yüzde 81,5 anket sonucu ile Harran Belediyesi olarak birinci olduğunuzu bilmek çok sevindirici. Bizleri soran herkese selamlarımızı iletirsiniz.” dedi.

 

 

 

BAŞKAN ÖZYAVUZ’UN SPORA VE SPORCUYA DESTEĞİ SÜRÜYOR

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un spora ve sporcuya verdiği destekler sürüyor. Her alanda gençlere imkân verildiğinde büyük başarıların kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Başkan Özyavuz, “Gençler geleceğimiz, umudumuz, ümidimiz.” diyerek bu yönde desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, temel hizmetlerin yanı sıra hayatın her alanında insan odaklı çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Gençlere verdiği önemle de dikkat çeken Başkan Özyavuz, sporu ve sporcuyu da teşvik eden bir anlayışla farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Şanlıurfa il genelinde yapılan Yıldız Kızlar Voleybol turnuvasında ikinci olan Harran ilçesi kırsal Parapara Ortaokulu öğrencileri ve idarecileri de bu anlamda Başkan Özyavuz’u ziyaret ederek verdiği desteklerden ötürü teşekkürlerini sundu. Öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu kaydeden Başkan Özyavuz, takım sporcuları ve okul idarecilerini başarılarından dolayı kutlarken her türlü desteği bundan sonraki süreçte de sunmaya hazır olduklarını dile getirdi. Başkan Özyavuz, “Gençler geleceğimiz, umudumuz, ümidimiz. Minik kardeşlerimi canı gönülden kutluyorum” dedi.

Okul Müdürü Mahmut Karataş, Müdür Yardımcısı İbrahim Akıl, Beden Eğitimi Öğretmeni Metin Boğazköy ve Parapara Mahallesi Muhtarı Salih Alkan da spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’a teşekkür etti.

BAŞKAN ÖZYAVUZ, DÜNYA ŞAMPİYONU ÇEVİK İLE BULUŞTU

Diğer yandan İspanya’da gerçekleştirilen IFBB-Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden Şanlıurfa Gençlik Spor Kulübü sporcusu Abdulsamet Çevik, Dünya Şampiyonu oldu. Harran Üniversitesi’nde BESYO okuyan ve vücut geliştirmede Türkiye Şampiyonu olan 21 yaşındaki sporcu bu başarısıyla yetinmeyerek Dünya Şampiyonluğu’nu elde etti. 65 ülkeden 1800 yarışmacının organizasyonda Genç Erkekler Atletik Fizik Dünya Şampiyonluğu’nu kazanan Abdulsamet Çevik, Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz ile bir araya geldi. Ziyaret anısına Çevik’e Kuran-ı Kerim hediye eden Başkan Özyavuz, genç sporcuyu tebrik ederek spora ve sporcuya sağladıkları desteklerin devam edeceğini belirtti.

Başkan Özyavuz’un gençliğin ve sporun yanında olduğuna dikkat çeken Abdulsamet Çevik ise yaptığı açıklamada; “Başkan Özyavuz ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Kendisinin, şehrime başarıyla dönmemde büyük katkısı var. Şanlıurfa’da beni destekleyen tek belediye Harran Belediyesi, tek Belediye Başkanı ise Mahmut Özyavuz. Verdiği desteklerden ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

HARRANLI GENÇLER BU MERKEZİ ÇOK SEVDİ

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un eğitime verdiği destekler sürüyor. Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi, bünyesindeki imkanların kapısını ilçe gençlerine sonuna kadar açarken, Harran’ın geleceği olan gençler ise merkeze oldukça yoğun ilgi gösteriyor.

Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un talimatlarıyla faaliyetlerine devam ediyor. Harranlı gençleri geleceğe hazırlamak için birçok imkânı içerisinde barındıran merkezde üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere TYT ve AYT deneme sınavları imkanları sunuluyor. Merkezde ayrıca BESYO, POMEM, JÖH, PÖH, müzik öğretmenliği ve resim öğretmenliği bölümleri için de gençlere parkur ve yetenek sınavları eğitimleri veriliyor. Sessiz bir ortamda sınavlara hazırlanan gençler, merkezin bünyesinde görev alan eğitmenlerden her konuda danışmanlık hizmeti alabiliyor. Spor salonunda ise Harranlı gençler sportif faaliyetlerde bulunarak stresten uzak kalıyor.

Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi’nde düzenlenen İngilizce kursu da yabancı dil öğrenmek isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor. Bağlama, gitar, piyano, halk oyunları ve resim kursu da gençlerin sanatsal gelişimlerine katkı sunuyor.

Harranlı gençlere eğitim konusunda her türlü desteği verdiklerini ve ilçe gençliğinin bu yöndeki taleplerini de anında cevapladıklarını belirten Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, eğitim ve kültür dalında da devam eden hizmetleri hemşerileri ile buluşturduklarını kaydetti. Kültür ve Gençlik Merkezi’ne olan yoğun teveccühün son derece mutluluk verici olduğunu dile getiren Başkan Özyavuz, sık sık da merkezi ziyaret ederek gençlerle bir araya geldiklerini söyleyerek sınavlara hazırlanan gençlere muvaffakiyetler diledi.

Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi’nin eğitim anlamında ihtiyaçlarına büyük ölçüde cevap verdiğini belirten gençler ise, kendilerine sunulan imkanlarla sınavlara hazırlandıklarını, bunun yanında merkezde düzenlenen kurslarla da sportif, akademik, sanatsal ve kültürel gelişimlerine de katkı sağladıklarını belirterek Başkan Özyavuz’a teşekkür etti.

BAŞKAN ÖZYAVUZ, HARRAN’DAKİ KÖKLÜ DEĞİŞİMİN MÜJDESİNİ VERDİ

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, ilçenin ilk Oto Galeri işyeri açılışına katılırken açılış programında yaptığı açıklamada Harran’daki köklü değişimin müjdesini verdi. Yakın bir tarihte ilçedeki konut problemini çözeceklerini belirten Başkan Özyavuz, “Gelecek yıl da bugün Harran ilçemiz aşı doğalgaz ile pişen bir Harran olacak.” dedi.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, ilçenin ilk Oto Galeri işyeri açılışına katıldı. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Özyavuz, işyerinin Harran ve Harranlılara hayırlı uğurlu olmasını diledi. Harran Müftüsü Feridun Yıldırım’ın yaptırdığı dua sonrası kurdele kesimi gerçekleştirilirken Başkan Özyavuz, galeride yer alan araçları yakından inceledi.

Burada bir açıklama yapan Başkan Özyavuz, Harran’daki köklü değişimin de müjdesini verdi. Yakın bir tarihte ilçedeki konut problemini çözeceklerinin altını çizen Başkan Özyavuz, “Gelecek yıl da bugün Harran ilçemiz aşı doğalgaz ile pişen bir Harran olacak.” dedi. Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz yaptığı açıklamada; “Büyük Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla yürürken Şanlıurfa’mızın Harran ilçesinde değişimin, dönüşümün ve Harran’ın büyüdüğünün göstergesinin meyvesini artık bir bir almaya başladık. Bugün de Harran ilçemizin ekonomisine çok ciddi şekilde katkıda bulunacak olan ilk oto galeri iş yerini açtık. Harran’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Harran’ımıza yeni kazanımlar yapan müteşebbis kardeşim İbrahim Işık ve Salih Işık’a yeni işyerlerinde muvaffak olmalarını, Harran ilçemize daha güzel ve daha büyük yatırımlar yapmalarını diliyor, bütün Şanlıurfalı ve Harranlı hemşerilerime selamlarımı iletirken ilçemize de işyerinin hayırlı olmasını diliyorum.

İş başına geldiğimizde demiştik ki; “Harran ilçemizi tepeden tırnağa yeniden inşa edeceğiz.” Harran’ı da inşa ederken 2019-2024 yılları arasında Harran ilçemizde köklü bir değişim yapamazsak bir daha belediye başkanlığına talip olmayacağız demiştik. Dediğimiz gibi şu anda Harran ilçemizde eğitimde, kültürde, sağlıkta, sporda ve temel hizmetlerin tamamında Harran ilçemizde Harran Belediyesi olarak hizmette çığır açıyoruz. Bunun yanında Harran’ımızı kalkındırmak için Harranlı vatandaşlarımıza her türlü teşviklerde öncülük ediyoruz. Harran’ımıza Harran Belediyesi olarak çok yakın bir zamanda 150 tane yeni iş yeri kazandırıyoruz. Bugün de İbrahim Işık ve Salih Işık’ın Harran ilçemize kazandırdığı Oto Galeri’nin açılışını gerçekleştirdik. Bu açılışı yaparken bizleri mutlu eden Harran ilçemizin artık gerçekten değişen, dönüşen ve büyüyen bir Harran olduğunu bu galerinin açılışı ile görmeye başladık. Harran’ımızda çok yakında hem Harranlı vatandaşlarımızın hem Harran’da yaşayan kamu personellerimizin konut problemlerini ortadan kaldıracak yeni yeni beş katlı binalar ve lojmanlar yapacağız, Harran’ımızdaki konut problemini de çözmüş olacağız. Harran’ımızın imarını açtık. Harran’ımıza 250 yataklı devlet hastanesi kazandırıyoruz. Bunun yanında inşallah önümüzdeki yıl bugün Harran ilçemiz aşı doğalgaz ile pişen bir Harran olacak. Bunun da müjdesini buradan Harranlı hemşerilerime vermek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

İKİ AİLE ARASINDAKİ HUSUMET BAŞKAN ÖZYAVUZ’UN EV SAHİPLİĞİNDEKİ TÖRENLE BARIŞLA NOKTALANDI

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde, iki aile arasında yaşanan olay sonrası başlayan husumet, MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz’un aracılık etmesi sonrası barışla noktalandı. Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un ev sahipliğinde gerçekleşen geniş katılımın olduğu barış töreninde husumetli iki aile fertleri tokalaşarak barışa evet dedi.

Yaklaşık bir ay önce Osmaniye ilinde gerçekleşen olay sonrası Atsak ve Çağatay aileleri arasında husumet başladı. Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde düzenlenen barış töreniyle iki aile arasındaki husumet kan davasına dönüşmeden sonlandırıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz’un öncülüğünde, Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un ev sahipliğinde düzenlenen barış töreni, Harran Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Harran Otağı’nda gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu barış töreninde Başkan Özyavuz, misafirlerini teker teker karşılarken Harran Otağı da Ay Yıldızlı Bayraklarımızla süslendi.

İki aile arasındaki husumetin kan davasına dönüşmeden sonlanmasına vesile olan MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, bir daha kötü hadiselerin yaşanmaması ve toplum arasında fitne oluşmaması için herkesin üzerine büyük sorumluluk düştüğünün altını çizdiği konuşmasında kısa bir süre içerisinde her iki aile bireylerinin de büyük katkısıyla husumetin kan davasına dönüşmeden sonlandığını ve benzer hadiselerin bir daha yaşanmamasını temenni ettiklerini söylediği konuşma sonrası Atsak ve Çağatay ailesi fertleri tokalaşarak barışa evet dedi.

Barış programı Harran Müftüsü Feridun Yıldırım’ın yaptırdığı dua ile devam ederken, barış yemeğine ev sahipliği yapan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz yaptığı açıklamada; Ay Yıldızlı Bayrağımızın gölgesinde huzurumuzun ilelebet devam edeceğine dikkat çekti. Başkan Özyavuz, barışa evet diyen aile bireylerine teşekkür ederken Harran’ın bir huzur kenti olduğunu ve böylesi hayırlı bir törene ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Düzenlenen barış törenine, Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Atsak ve Çağatay ailesi fertleri, MHP Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Güneş, bölgenin ileri gelen kanaat önderleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.