Ortaköy Belediyesi’nin Başarılı Başkanı Taner ISBİR’in Yapmış Olduğu Hizmetler

Aksaray Valiliği, Ortaköy Belediyesi ve Aksaray Ticaret Borsası ile ortaklaşa düzenlenen ‘Ortaköy İş Dünyası İle Buluşuyor’ programını gerçekleştirildi.

Aksaray Valiliği, Ortaköy Belediyesi ve Aksaray Ticaret Borsası ile ortaklaşa düzenlenen ‘Ortaköy İş Dünyası İle Buluşuyor’ programını gerçekleştirildi.
.
Programa; Aksaray Valimiz Sayın Hamza AYDOĞDU, Ortaköy Kaymakamımız Sn. Ahmet KARATEPE, Ağaçören Kaymakamı Sn. Mehmet Ali SEMİZ, Ortaköy Belediye Başkanımız Sn. Ali Rıza ÖZDEMİR, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Sn. Hamit ÖZKÖK, STK, Oda ve Birlik Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanımız Sn. Zeki BABA, İlçe Başkanlarımız, Belediye Meclis üyelerimiz, İl Genel Meclis üyelerimiz ve İlçe protokolü ile birlikte vatandaşlarımız katıldı.

”Can Dostlarımız için Rengârenk Yuvalar”

ASÜ Ortaköy Meslek Yüksek Okulu ve Ortaköy Belediyesi olarak olarak ortaklaşa düzenlediğimiz ‘’Hayvanları Koruma ve Barındırma’’ etkinliğini öğrencilerimiz ile birlikte gerçekleştirdik.
Kendi imkanlarımızla yapmış olduğumuz yuvalar, Üniversite ve öğrenci yurtlarının bahçelerine yerleştirildi.

”BELEDİYEMİZİN ÜCRETSİZ KURSLARI İLE ÖĞRENCİLERİMİZ BAŞARIYA KOŞUYOR”

Gençlerimizi geleceğe emin adımlarla hazırlıyoruz.🥇
Özel Yetenek Sınavlarına girecek olan öğrencilerimiz için düzenlediğimiz ücretsiz hazırlık kurslarımız tüm hızıyla devam ediyor.
28. Dönem POMEM başvurularının başlaması ile birlikte hazırlıklar hızlandı.
Kurslara katılmak isteyen öğrencilerimiz için iletişim:
SAMET ŞEN
0541 907 80 68

Tartı Kontrol Noktası ile Güvenilir Alışveriş!

Ortaköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından hileli satışların önüne geçmek için Pazar yerlerinde “Tartı Kontrol Noktası” oluşturuldu.

Pazar Yerleri Uygulama Yönetmeliği kapsamında vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Ortaköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yönetmeliğinin 6. maddesi uyarınca pazar yerinde bulunması gereken hizmet tesisleri ve özellikleri maddesi kapsamında semt pazarlarının giriş ve çıkış noktalarına hileli satışların önüne geçebilmek amacıyla elektronik tartı aletlerinin yer aldığı “Tartı Kontrol Noktası” oluşturdu.

Vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetleri süratle değerlendiren ve kurallara uymayan pazarcı esnafına yasal işlem uygulayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri mevzuatlar çerçevesinde halkın talep ve ihtiyaçlarına yönelik olarak hizmetlerini sürdürürken, vatandaşlar pazar giriş ve çıkışlarına konuşlandırılan tartı kontrol aletlerinin kendilerini memnun ettiğini ve uygulamanın devam etmesini istediklerini ifade ettiler.

”Zabıta Ekiplerimizce Marketlerde Fiyat, Son Kullanma Tarihi ve Stok Denetimi Gerçekleştirildi.”

İlçemizde bulunan temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde fiyat, son kullanma tarihi ve stok denetimi gerçekleştirildi.
Ekiplerimiz Marketlerde, özellikle temel gıda(süt, yağ vb) ürünleri ile temizlik ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinin fiyat artışı ve stokculukla mücadelede incelemelerde bulundu. Kurallarla uymayan işletmelere idari para cezası kesildi.
Şikayetlerinizi 0552 682 68 68 numaralı Whatsapp İhbar hattımızdan veya 0382 351 88 43’ü arayarak belediyemize iletebilirsiniz.

Yoğun kar yağışı ile birlikte Fen İşleri ekiplerimiz tarafından ana ve ara arter güzergahlarda sürdürülen yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor.