Ulaş Belediyesi’nin Başarılı Başkanı Turan İLBEY’ın Yapmış Olduğu Bazı Hizmetler

Sivas’ın Ulaş ilçesinde Doğalgaz çalışmaları başladı.
ilçemiz doğalgaz çalışmaları için şirket yetkililerine ilçemiz imar planı kadastro planı ve halı hazır planı teslim edilmiş olup 1832 bağımsız bölümün dağıtım cetveli teslim edilerek alt yapı planlama çalışmalarına başlanmıştır.ilcemize

hayırlı olsun
Ulaş Belediye Başkanı Turan İlbey yoğun girişimlerin sonunda çalışmalara başlandığını ve Ulaş’ın çok yakında doğalgazla buluşturma hedefine doğru büyük bir adım atıldığı müjdesini verdi.
Başkan İlbey, Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım AŞ Müdürü Evren Tepelioğlu ile makamında biraraya gelerek çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.
Başkan İlbey AA muhabirine yaptığı açıklamada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Sivas’a yaptığı ziyarette Ulaş ilçesinin doğalgaza kavuşturulacağı müjdesinin vermesinin ardından heyecanla çalışmalara başladıklarını söyledi.
Önümüzdeki yaz döneminde İlçe halkının beklediği doğalgaz çalışmalarına başlanacağını ve ilk kazmanın vurulacağını kaydeden İlbey,”İnşallah en kısa zamanda halkımızın doğal gaza kavuşmasıyla günlük hayatımız kolaylaşacak. Doğal gaz aynı zamanda ilçenin gelişimine katkı sağlayarak büyük şehirlere göçü de durduracak.nüfus da artacak Halkımız bize güvendiği müddetçe ‘Durmak yok yola devam’ sloganıyla güzel ilçemize hizmet etmekten geri durmayacağız.” diye konuştu.

 

İlçemiz Esentepe Mahallesinde ağır tonajlı araçların geçebilmesi için ve ilçemize giriş alternatif hemzemin geçit yolu açılmıştır.Doğtaş Şirketine Emeği geçenlere teşekkür ederim.

 

Ulaş Yenikarahisar Mahallesinde parke taşı yapımı devam etmektedir.

 

Ulaş yenikarahisar mahallesinde parke taşı çalışmamız devam ediyor. Mahalle sakinlerinden Mehmet memiş Dalci amcayla kısa bir sohbet ettik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulaş ilkokul önünde parke taşı calismalari devam ediyor