ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN PARK VE REKREASYON ALANLARINDA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi kent genelinde bulunan park ve rekreasyon alanlarında yapılan düzenli temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte dolup taşmaya başlayan yeşil alanlarda harekete geçen ANFA Genel Müdürlüğü ekipleri son olarak Seğmenler Parkı’nda hummalı çalışma gerçekleştirerek iki günde 2,5 ton çöp topladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde insan ve çevre sağlığını tehdit eden atık ve çöpleri temizleyerek kenti daha temiz bir görünüme kavuşturmaya devam ediyor.

7’den 70’e Başkentlilerin uğrak noktası olan park ve rekreasyon alanlarında temizlik seferberliği ilan eden ANFA Genel Müdürlüğü ekipleri son olarak Seğmenler Parkı’nda iki gün boyunca 24 saat esasıyla vardiyalı şekilde çalışarak 2,5 ton çöpü bertaraf etti.

ALANDAN 2,5 TON ÇÖP ÇIKTI

Başkent’te güvenli ve huzurlu bir ortam sunan rekreasyon alanlarına yaz aylarında akın eden vatandaşların sağlığı için harekete geçtiklerini söyleyen ANFA Çankaya Bölge Şefi Gazi Dalkıran, konu ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Seğmenler Park’ında 24 saat temizlik hizmetimiz devam etmektedir. 24 saat içinde vardiyalar hâlinde 12 personelimiz çalışmaktadır. Tüm alanın temizliği, sulaması ve mıntıkasından sorumludurlar. Hafta sonu yaptığımız değerlendirmelere göre yaklaşık 2,5 ton çöp toplanmış ve yaklaşık 460 adet çöp torbası kullanılmıştır.”