“Batman Valisi Ekrem Canalp Batman’ın Daha Temiz Olması İçin Çevre Gönüllüleri Derneğinden Hasan Argünağa ve Recep Kavuştan Bilgi Almalı”

Batman Çevre Gönüllülerinden ‘Serbest Kürsü’ etkinliği!..
*Daha yaşanabilir bir çevre için Batman’da 21 yıldır aktif çalışmalar yürüten Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, ilk kez “Çevre İçin Sen de Konuş” Serbest Kürsü etkinliği gerçekleştirdi.
“ÇEVRE İÇİN SEN DE KONUŞ”
Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ilk kez tüm siyasal partiler, STK’lar ve kamu kurum kuruluşlarına davetiyeler göndererek bir serbest kürsü platformu oluşturdu. 5 Haziran günü saat 17.00’da Batman Barosu Tahir Elçi Konferans Salonunda “Çevre İçin Sen de Konuş” teması ile düzenlenen ‘Serbest Kürsü’ etkinliği büyük ilgi gördü. Batman TED Koleji Müdürü ve Batman Çevre Gönüllüleri Derneği yönetim kurulu üyesi Hasan Erdal’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Serbest Kürsü etkinliğine bazı partiler ile çok sayıda sivil toplum örgütünün başkan ve yöneticileri katılım sağladı. Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argunağa, “Batman kamuoyuna çağrıda bulunduk, serbest kürsü oluşturarak her kesimin çevre sorunlarımızı sahiplenmesini amaçladık. Sayın Hasan Erdal Hocamız çok güzel bir çevre sunumu yaptıktan sonra katılımcılara söz hakkı verdi. Konuşan ve konuşmayan bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz. İnşallah Serbest Kürsü programlarımız devam edecektir” diye konuştu.