CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ve Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar Yükselenses Haber Aktüel Dergisini Beğendi

Genel yayın yönetmeni Yüksel Obut Yükselenses Haber Aktüel Dergisini CHP milletvekilleri ve il başkanına takdim etti. hHeyet dergiyi inceleyip her Siyasi partilerin dergide yer verilmesini takdir etti.

Daha önce Ankara’da basımı yapılan yükselenses haber aktüel dergisinin 81. Sayısının basımı Batman’da gerçekleşti.

KILIÇDAROĞLU, BATMAN’A GELİYOR…
CHP İzmir Milletvekili Ednan Aslan ve Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen Batman İl Başkanlığında bir basın açıklaması düzenleyerek gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundular. CHP İl Başkanı Hüseyin Yaşar’ın katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında konuşan İzmir Milletvekili Ednan Aslan Batman’ın merkezinde ve ilçelerinde saha çalışmaları yaptıklarını belirterek önümüzdeki günlerde genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun tekrar Batman’a geleceğini söyledi.
“SORUNLARI BİLİYORUZ, ÇÖZECEĞİZ”
Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinin Türkiye’nin 51 ilinde aynı anda ‘sorunları biliyoruz, çözeceğiz’ sloganıyla vatandaşlarla bir araya gelip, sorunlarını dinlediklerini belirten Aslan, “Görüyoruz ki Batmanlılar’da büyük bir değişim isteği ve heyecanı var. Önümüzdeki yapılacak olan ilk seçimde ben Batman’daki tablonun çok değişeceğini gördüm. Batman, bölgenin önemli illerinden, önemli bir kenti. Hayvancılık konusunda, tarım konusunda, özellikle petrol üretiminde ülkemizin en önde gelen kentlerimizden biri ama Batman’da Türkiye’deki ekonomik sıkıntılara paralel olarak, benzer sıkıntılar olmasının ötesinde, biraz daha sıkıntılı gördük. Gerek hayvancılıkla uğraşan kesimlerle yapmış olduğumuz görüşmelerde, gerek tarım sektöründe, gerek tekstil sektöründe önemli sorunların yaşandığını gördük” dedi.
“SEÇİMLE GELEN, SEÇİMLE GİDER”
Cumhuriyet Halk Partisi olarak ‘Seçimle gelen seçimle gider’ ilkesiyle hareket ettiklerini kaydeden Aslan, “Batman’da 21 Mart seçimlerinde sandıktan çıkan bir halk iradesi vardı ama maalesef kayyum marifetiyle o da bertaraf edilmiş durumda. Bu tür uygulamaların çağdaş demokrasilerde yeri yoktur. Sandıkta ne çıkarsa çıksın insanların iradesine saygı duymak lazım” dedi. Haber- Recep Akın